Nabídka masáží
Hloubková regenerační masáž
Tato masáž nabízí prostor pro úlevu od bolesti ztuhlých a namožených svalů. Zde se dlouze věnuji intenzivní masáži konkrétních svalů a svalových úponů. K tomu využívám řadu technik, velká inspirace zde vede k thajským masážím. Tato masáž je někdy bolestivá, tak jako jsou bolestivé a nepříjemné dlouho pěstované svalové zatuhlé struktury a nahromaděné stresy v životě. Když mi osobně pak masérka takové zatížené partie nachází, uvědomuji si, jak je péče o tělo a udržování svalů v kondici důležité a předchází mnoha bolestem. Je to masáž na cestě k uvolnění toho, co je na základě nezdravých postojů drženo v křeči, toho co je opakovanými pohyby namáháno. Skrze tuto masáž lze (roz)pouštět zatuhlé struktury v těle. Svaly vnímám jako velmi inteligentní hmotu s pozoruhodnou pamětí. Lze masírovat zvlášť jednotlivé části těla (záda, nohy, ruce), kombinovat různé části dle potřeby či pojat tuto masáž celkově.
Relaxační masáž
Tato masáž nabízí prostor pro nabývání pocitu klidu, bezpečí, uvolnění těla i mysli, pro pocit harmonie a pohody. To, co se zdálo nepřekonatelné a nezvladatelné, může být po těchto stavech odpočinku mysli a těla zcela v pořádku či dokonce zajímavou výzvou. Nechat působit zdroj vlastní síly, vnímat blaho a radost ze života, pocítit blahodárnou sílu lidského doteku si zaslouží každý z nás. Proto jsem tu jako masérka, proto si zasloužíte pozornost a péči. Při této masáži používám spíše jemné doteky, pomalejší rytmy a takřka neznatelné tlaky. Pro vás, kteří během masáže vítáte nevšední změny (či neradi u masáže usínáte:)), mám v záloze pár masážních vychytávek v podobě živě hudebních zážitků, různých masážních materiálů apod., které taktéž násobí odpočinek a příliv čerstvé, nové a nevšední energie.
Masáž lávovými kameny
Díky spojení prohřívání organismu lávovými kameny s celou řadou masážních technik má tato masáž vysoce harmonizační a relaxační účinek, navozující pocity klidu a pohody. Použití zahřátých vulkanických čedičových kamenů při masáži má hned několik výhod. Celkově se teplem uvolňovaným z kamenů stimuluje krevní oběh a lymfatický systém (míza) v těle a zlepšuje se tak látková výměna v tkáních. Dále se přímo nahřívají problematické svalové skupiny, ze kterých se poté lépe uvolňuje napětí, a lépe se zpracovávají. Kameny zahřáté ve vodní lázni se při masáži neustále vyměňují, aby na těle byly stále teplé a dodávaly tak konějšivé pocity klidu. Příznivých účinků nabývá masáž i zmírněním křečových stavů a potíží vyvolaných stresem jako jsou bolesti hlavy, nespavost, zažívací problémy apod. Mimo prvků havajské masáže se zde využívá i moudrosti čínské medicíny, jelikož se stimulují některé energetické dráhy v těle, především dráha močového měchýře a ledvin. Velmi důležité je před i po masáži doplňovat přísun tekutin.
KONTRAINDIKACE: Otevřené rány a modřiny, zvýšená citlivost na teplo, nadměrně vysoký krevní tlak, křečové žíly, období 3 měsíců po operacích, kožní infekce, sluneční popáleniny, těhotenství, akutní záněty.
Thajská masáž hlavy a obličeje
Thajská bezolejová masáž hlavy, obličeje, šíje a krku je masáž, při níž dochází k vyladění obou mozkových hemisfér, hluboké relaxaci nervového systému, pomáhá odstraňovat stres, protahuje šíjové a trapézové svaly a působí tlakem na důležitá energetická centra hlavy, obličeje, šíje a krku. To celkově přispívá k uvolnění a zklidnění celého těla, k prohloubení stavu úlevy a relaxace. Pomáhá při bolestech krční páteře, migrénách a bolestech hlavy, pomáhá při nespavosti a hyperaktivitě, pomáhá snížit vysoký krevní tlak. Navozuje velmi příjemný a stabilní fyzický i duševní stav.
Během odstraňování svalového napětí problematických oblastí na šíji a krku mohou nastat i bolestivé okamžiky s následným pocitem úlevy. Naopak masáž hlavy a obličeje je výhradně relaxační část. Vzhledem k tomu, že se na obličeji nachází velké množství nervových receptorů, ovlivňuje tato masáž nejen nervový systém, ale i celé tělo. Masáž vlasové pokožky hlavy má luxusně blahodárný účinek. Tento druh masáže je možno aplikovat na suchých vlasech a pokožce a není třeba odkládat oděv.
U této masáže je dále možnost vyzkoušet prastarou metodu čištění uší pomocí ušních svící v bezpečí a s asistencí profesionála. Ušní svíce se aplikují výhradně s pomocí dalšího člověka. Je uprostřed dutá, nemá na rozdíl od klasické svíce knot a skládá se z přírodní tkaniny a včelího vosku. Hlavním účelem těchto svící je vyčistit usazený maz a nečistoty v uších, jež se teplem změkčují a vniklým podtlakem vysávají ven. Dále vyrovnávají tlak v uších a působí velmi relaxačně díky prohřátí ucha, především zvukovodů. Po aplikaci se též může zvýšit citlivost vnímání zvuků.
Použití ušních svící je dále podpůrnou metodou při řadě zdravotních komplikací, jako jsou problémy související s ušima – bolesti, nedoslýchavost, pocit zalehnutí, hučení, pískání a šum v uších, při nadměrné tvorbě ušního mazu, který se tlačí hlouběji do ucha a dokonce při bolestech v krku, nemocech dutin, dýchacích cest a uší.
KONTRAINDIKACE použití ušních svící: Při alergii na obsažené látky, akutní zánět středního ucha, perforace ušního bubínku, zvýšená teplota.
Metamorfní technika
Tato technika, pro svůj velice jemný charakter též nazývající se “motýlí masáž“, je zaměřena na stimulaci reflexních zón páteře na chodidlech, dlaních a na hlavě. To vše na cestě k uvolnění nahromaděných bloků, stresů a traumat zakořeněných mnohdy již v prenatálním období života. Tyto traumata mohou blokovat naše přirozené a k radosti směřující stavy bytí. Technika je založená i na poznatcích o prenatálním období člověka (období od početí po narození), kdy se bytost formuje a podléhá emocionálním vlivům matky. Tyto vlivy mohou být spojeny například se stresem a strachem matky z těhotenství, což se na vývoji dítěte může značně odrazit a projevit se v jeho pozdějším přístupu k životu.
Reakce na tuto metodu se individuálně různi. Některým uživatelům přináší odplavení stresu a pocity úlevy na fyzické i psychické úrovni, někteří popisují vnímání radosti a vnitřní síly, další uživatelé vnímají uklidnění či teplo v oblasti břicha. Tuto metodu jsem poprvé zakusila v období dospívání, kdy mi nabídla blažený pocit vyrovnanosti, snad proto, že jsem v tomto “přelomovém“ období tento pocit potřebovala vnímat. V kombinaci s ostatními metodami mi pomohla překonat různé strachy a obavy a nastolit žádoucí změny v mém životě. Slovy lektorky této metody, je tato technika osobního růstu „prostředkem ke znovuobjevení naší vlastní cesty a vnitřní rovnováhy, jež je nezbytná pro vědomé žití našich životů“. Citováno z webu asociace INSPIRÁLA www.inspirala.cz.
Tato technika je dílem neuropata a reflexologa Roberta St. Johna z 50. let., který sledoval úspěchy této metody u dětí s autismem a dětí s Downovým syndromem. Dlouholetým výzkumem došel k poznání částí nohou, rukou a hlavy, na kterých se odráží prenatální období, ve kterém se formuje naše báze a jež se podílí na způsobu našeho bytí a jednání.
Aplikace této metody je vhodná pro všechny, dospělé, dospívající i děti. Často se aplikuje u osob s hyperaktivitou, s poruchami v sebeovládání, s poruchami centrálního nervového systému, s autismem, se zdravotním postižením, i u těhotných žen. Je často vyhledávanou metodou v náročných životních situacích a přechodových období jako je dospívání, menopauza, přechod na nové zaměstnání apod. Metamorfní technika neléčí specifické symptomy onemocnění. Je podpůrnou metodou na cestě osobního rozvoje.
Masáž svíčkou
Pro ty, co si dopřávají exkluzivitu a jemný sametový luxus vonných olejů rozpouštějící se svíčky, může být tato masáž velmi lákavá. Tlumený svit ohně a zahřátý olej bohatý na minerály a hydratační látky je příjemným zpestřením a blahodárným uvolněním. Je to moment, kdy se vám do těla vsakují zahřáté, voňavé, čisté přírodní složky. Masážní svíčka se skládá z přírodního rostlinného oleje (často kokosového), včelího vosku a různých éterických olejů. Vzniká tak blahodárná kombinace odpočinku, regenerace, výživy nejen pokožky organizmu a voňavé pohody. “ Kosmetikáři“ vězte o antioxidačních, regeneračních, hydratačních a výživných účincích silic svic. Masáž mohou vítat i lidé s atopickým exémem a lupénkou pro své hojivé účinky.
Masáž neprovádět při: zvýšené citlivosti na teplo, horečkách a otevřených poraněních.
Aromaterapeutická masáž
Podstatou této masáže je jedinečná kombinace rostlinného oleje, do kterého se rozpouští éterické oleje (esence, silice rostlin). Získá se tak voňavé, rostlinnou opojné potěšení, které si přeji, ať nikdy neskončí:).
V esenci, tedy v podstatě rostliny, můžeme číst její život, její životablahodárnou sílu ze sluneční energie, její charakteristickou vůni jako vzkaz (vědec snad řekne fytohormon). Vzkaz o tom, kolik všeho do sebe vsákla, kolik vody, slunce, větru přes ní vanulo, jak na to vše reagovala, jakou ochranu vyvinula proti parazitům, jak přilákala určitý hmyz, aby rostlinu opýlil apod. To vše z rostliny vylisované (či destilované) voňavé kapičce. Zázrak dokonalosti souhry těla a přírody.
K masáži používám, samozřejmě, čistě panenské rostlinné oleje lisované za studena, čímž je zachován vysoký obsah výživných látek. Tudíž takzvaný tokoferol – vitamín E, nenasycené mastné kyseliny (vitamín F), lecitin, histidin, fytosterol, chlorofyl, vitamíny D, E, K, A a minerální prvky. Tyto složky dokonale vyživují a čistí pokožku a pomáhají i při její léčbě (léčbě exémů, lupénky apod.), dále regenerují tkáně, podporují cirkulaci krve apod. Dopad mají léčebné složky rostlin kromě pokožky též na svaly a jejich regeneraci, na nervový sytém, orgány a dráhy orgánů a na celkové blaho. Terapeuticky působí nejen svou vůní a výživou, ale též informacemi o dějích, které v rostlině proběhly.
Každé esenci je připisován jiný účinek. Některé silice prohřívají, některé naopak chladí, některé stimulují organizmus, některé naopak zklidňují, některé jsou protizánětlivě, další mají vliv na zažívání, jiné na dýchání. Tak či tak, dodávají sílu, sílu pří-rody. O působení, hodnosti, vhodnosti i nevhodnosti konkrétních rostlinných a éterických olejů se můžeme osobně pobavit.